بهترین بازی های استراتژی/شبیه سازی در سال 2023

بهترین بازی های استراتژی سال ۲۰۲۳

بازی ها با توجه به سبک بازی، دسته بندی های متفاوتی دارند. تکاف مگ در این مقاله به بررسی بهترین بازی های استراتژی/شبیه سازی در سال 2023 پرداخته است.

سبک بازی‌های استراتژیک یکی از محبوب‌ترین ژانرهای بازی‌های ویدیویی است. در این سبک بازی‌ها، بازیکنان باید تصمیم‌گیری‌های استراتژیک و تاکتیکی مد نظر خود را در مواجهه با چالش‌ها و مسائل پیچیده انجام دهند. ژانر اینگونه بازی ها به شما این امکان را می‌دهد که کنترل ارتش‌های عظیم، اژدهایان قدرتمند، یا شبیه‌سازی اداره یک شهر را در دست بگیرید.

بهترین بازی های استراتژی/ شبیه‌سازی در سال ۲۰۲۳

5. Warhammer Age of Sigmar: Realms of Ruin

4. Total War: Pharaoh

3. Cities: Skylines II

2. Company of Heroes 3

1. Terra Nil

Warhammer Age of Sigmar: Realms of Ruin

بازی Warhammer طولانی ترین عنوان را در این لیست به خود اختصاص داده است. این بازی از طرفداران وارهمر (Warhammer) انتظارات زیادی داشت، زیرا به نظر می‌رسید نسخه‌ای فانتزی از Dawn of War 2 باشد که در گذشته بسیار موفق ظاهر شده بود. این بازی با تمرکز بر روی Disciples of Tzeentch پخش شد؛ فرقه‌ای مرموز و حقه‌باز که اعضای آن جنگجویانی عجیب و اساتید هنرهای رازآلود هستند. همچنین دارای بخش‌های گوناگونی است تا تجربه‌ی مفصلی را به طرفدارهای بازی‌های استراتژی Real-Time ارائه دهد. بنابراین اگر به دنبال یک داستان فانتزی مناسب هستید، این بازی به شما کمک تا هیجان بیشتری را تجربه کنید.

بهترین بازی های استراتژی/شبیه سازی در سال 2023

Total War: Pharaoh

این اثر یک بازی جذاب در سبک استراتژی نوبتی و تاکتیکی هم‌زمان محسوب می‌شود که توسط استودیو Creative Assembly ساخته شده است. طرفداران این سبک بازی همچنان در مورد Total War: Pharaoh اختلاف نظر دارند، اما ویژگی های جدید و قابل توجهی در بازی وجود دارد که آنان را شگفت زده خواهد کرد.

عمدتاً، نبردها هرگز در مقیاس تاریخی تا این حد حماسی نبوده اند. در بازی جنگ تمام عیار می توانید با سیستم‌های جدید آب و هوای متفاوت، از بارندگی‌های شدید، گرمای سوزان و موارد دیگر به نفع خود استفاده کنید و برای موفقیت در درگیری‌ها، استراتژی مناسب و تصمیمات هوشمندانه‌تری نسبت به حریف‌تان بگیرید.

بهترین بازی های استراتژی/شبیه سازی در سال 2023

بازی Cities: Skylines II

بازی Cities: Skylines II  الگوی مناسبی برای مقایسه و مطابقت نسخه های گذشته و آینده بازی‌های شبیه‌ساز شهرسازی است. در این بازی نکات مثبت بسیاری وجود دارد؛ از جمله وجود فصول مختلف و تعویض فصل‌ها به صورت پویا و زیبا، بخش راه‌سازی و تقسیم بندی شهر با ویژگی‌های تازه و نوآورانه، همچنین حس پیشرفت گیم‌پلی بهبودیافته نسبت به نسخه قبلی و موارد دیگر توانسته فضای مناسب و خارق العاده ای را برای مخاطب رقم بزند. از طرفی مشکلات و نکات منفی نیز در بازی مشاهده می‌شود که کاملاً انتظارات را برآورده نکرده است، اما با این حال Cities: Skylines II هنوز یک تجربه مدیریت شهری را ارائه می‌دهد که کمتر بازی هایی می توانند در این سبک با آن رقابت کنند.

بازی Cities: Skylines II با طرح‌های مدیریتی بهبودیافته، هوش مصنوعی و سطحی از جزئیات که در نوع خود منحصر به فرد است، تجربه‌ بسیار خوبی را برای گیمرها ارائه می‌کند.

بهترین بازی های استراتژی/شبیه سازی در سال 2023

Company of Heroes 3

زمانی که از بازی های با سطح بالا صحبت می‌کنیم، Company of Heroes به عنوان بهترین مجموعه با گیم پلی واقعی و استراتژیک war Time خودنمایی می‌کند. در بازیCompany of Heroes 3  یک بار دیگر دوران جنگ جهانی دوم برای ما تداعی می شود. نبردی که بارها و بارها در بازی‌هایی با سبک‌های مختلف آن را تجربه کرده‌ایم.

با اینکه بازی Company of Heroes 3  ضعف‌هایی در چگونگی ارائه کمپین نوبتی خود دارد اما، درنهایت جذاب و تجربه استراتژی خوش‌ساختی است. کسانی که دوست دارند در زمان به عقب بازگردند و به تماشای جنگ جهانی دوم (World War II) بنشینند، توصیه می شود که این بازی را حتما تجربه کنند.

بهترین بازی های استراتژی/شبیه سازی در سال 2023

بازی Terra Nil

Terra Nil به دلیل ارائه بازی متفاوت تر از چهار گزینه دیگر، در صدر لیست بهترین بازی های استراتژی/شبیه سازی در سال 2023 قرار می گیرد.  بازی Terra Nil که به‌صورت شهرسازی معکوس توصیف می‌شود، بازیکنان را در مناطق متروکه یا آلوده قرار می‌دهد تا اکوسیستم آن منطقه را با استفاده از انواع ماشین‌ها و تجیهزات پیشرفته احیا کنند. بازیکنان وظیفه دارند آشفتگی های بشریت را تمیز کرده، و جهان را به مکانی امن و سالم تبدیل کنند تا حیوانات و موجودات زنده بتوانند یک بار دیگر به حیات خود ادامه دهند. زیست‌بوم‌های مختلفی در بازی وجود دارد که به‌صورت رویه‌ای تولید می‌شوند و تجربه‌های متفاوتی را برای بازیکنان رقم خواهند زد.

بهترین بازی های استراتژی/شبیه سازی در سال 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *