Xbox

چرا نباید نگران آینده Xbox باشیم؟

فقط به این دلیل که سونی پلی استیشن و نینتندو خوب کار می کنند به این معنی نیست که آینده Xbox سبز نخواهد بود!

اخیراً در شبکه های اجتماعی و رسانه ها صحبت‌های زیادی مبنی بر عقب ماندن ایکس باکس از رقبای خود می شود. و اینکه بخش بازی مایکروسافت می‌تواند در نهایت ساخت کنسول‌های بازی ویدیویی را به کلی کنار بگذارد. در عوض تلاش‌های خود را بر انتشار و استریم بازی‌های شخص ثالث متمرکز کند.

اگر شما طرفدار Xbox هستید و این موضوع شما را نگران کرده است، بگذارید همین الان به شما بگویم که واقعاً، واقعاً نباید نگران باشید. در ادامه همراه تکاف مگ باشید برای پاسخ به اینکه چرا نباید نگران آینده Xbox باشیم؟

Xbox

1. ایکس باکس متعلق به مایکروسافت است

 

می دانم که این ممکن است واضح و بی معنا به نظر برسد، اما واقعیت دارد. مایکروسافت یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های جهان است که به همین تازگی توانست با پیشی گرفتن از اپل به بزرگ ترین کمپانی جهان تبدیل شود. این بدان معناست که برخلاف بزرگ‌ترین رقبای خود در عرصه بازی (سونی و نینتندو)، مقادیر غیر‌قابل تصوری پول برای مانور دادن روی Xbox دارد. با اینکه اخیراً برای Xbox بد بوده است، تا زمانی که همچنان برای مایکروسافت درآمد ایجاد می کند، پشتیبانی مایکروسافت را همراه خود دارد. و این نکته را فراموش نکنیم صنعت بازی های رایانه بزرگ تر از صنعت سینما و موسیقی است و مایکروسافت هرگز بیخیال چنین بازار بزرگی نمی شود!

2. کنسول ها در نقطه عطفی هستند

 

به نظر می رسد یکی از بزرگترین نگرانی ها این است که کنسول های ایکس باکس ممکن است در بازار عرضه شوند. اول از همه، به این زودی ها عرضه نخواهند شد، زیرا Xbox  پول زیادی از بازار Xbox Game Pass دریافت می کند تا این اتفاق بیفتد.

 

ثانیاً، کنسول‌ها به‌طور کلی احتمالاً در پنج تا ده سال آینده بسیار متفاوت از ظاهر فعلی خواهند بود. 

چرا؟ 

با پیشرفت و تغییر فناوری، شاهد تطبیق فضای کنسول نیز با آن هستیم. صنعت سرگرمی بزرگتر از همیشه است، و استریم ابری همچنان در حال رشد و گسترش است، و به زودی ممکن است به روش اصلی بازی تبدیل شود. یعنی بدون کنسول تعریف شده و پخش بازی های خود بر روی تلویزیون خود از طریق اینترنت.

 

اساساً اگر Xbox تصمیم بگیرد که در بخش بازی‌های کنسول‌ خود ضربه‌ای وارد کند، احتمالاً می‌توانید انتظار داشته باشید که سونی به زودی کاری مشابه انجام دهد، و احتمالاً نینتندو نیز پس از آن (اگرچه نینتندو یک اپراتور سرکش است، بنابراین هر چیزی. ممکن است در مورد آن شرکت اتفاق بیفتد).

Xbox

3. استریم و اشتراک‌ها آینده صنعت گیم هستند

 

خدمات استریم ابری و اشتراک بازی آینده این صنعت است. ایکس باکس پیش از موعد سرمایه گذاری کرده است و مقدار زیادی پول و منابع در این زمینه ها سرمایه گذاری کرده است و این نشان می دهد Game Pass بسیار موفقیت آمیز است. xCloud به پیشرفت خود ادامه می دهد و روز به روز قابل استفاده تر می شود.

سونی و نینتندو ممکن است Xbox را در یک ذهنیت کنسولی به خارج از رینگ هدایت کرده باشند، اما ایکس‌باکس در مورد سرویس‌های استریم و اشتراکی پیشتاز تر از این دو کنسول است. 

4. حرف آخر را نشریه Activision Blizzard زد!

 

“شما 68 میلیارد دلار سرمایه را یک شبه نابود نمی‌کنید. آیا استخدام وکلا برای مبارزه با جنگ‌های شما در دادگاه، یک دهه مبارزه، برای بزرگترین ناشر بازی شخص ثالث در جهان برای آن است تا پس از قرار گرفتن در کانون توجه فضای بازی، عقب نشینی کنید!؟”

 

در واقع، اگر از من بپرسید، پس از حدود یک دهه مبارزه و از دست دادن زمین در مقابل رقابت، مایکروسافت خود را برای یک تجدید حیات گسترده و بازگشت به فرم آماده می کند. همانطور که در بالا اشاره شد این احتمالاً به معنای فروش کنسول نخواهد بود، اما هر بخش دیگری در جریان درآمد بازی های مایکروسافت بدون شک زمانی که شاهد ادغام این شرکت بزرگ در غول فناوری باشیم، شروع به رونق خواهند کرد.

Xbox

دلایل زیادی وجود دارد که نشان می دهد چرا حال Xbox خوب است و خوب خواهد ماند.

 

برای مثال، Xbox Game Studios به حدی عظیم است که راهی وجود ندارد Xbox این پتانسیل را با کناره‌گیری از ناشر شخص اول محدود کند. مایکروسافت عملاً یک سهامدار عمده در این صنعت است و از آنجایی که بازی‌ها به رشد و شکوفایی خود ادامه می‌دهند، این شرکت بزرگ همچنان از آن برای کسب درآمد استفاده خواهد کرد. مطمئناً، چند سال آینده ممکن است از نظر تولید بازی شخص اول کمی ثابت بماند، اما زمانی که لاین پایدارتر شود، مایکروسافت و Xbox یک غول بزرگ برای رقابت با رقبای خود خواهند بود. آینده احتمالاً بسیار سبز است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *