سایت محاسبه آنلاین FPS

بهترین سایت‌های محاسبه آنلاین FPS برای بازی‌ها

بهترین سایت‌های محاسبه آنلاین FPS برای بازی‌ها کدام‌ها هستند؟ اگر یک گیمر هستید یا به نحوی با تولید و تدوین فایل‌های ویدئویی سر و کار دارید، قطعاً با اصطلاح نرخ فریم یا FPS آشنا هستید؛ زیرا برای اجرای یک بازی ویدئویی باکیفیت، فریم ریت یکی از مهم‌ترین عوامل خواهد بود. اما منظور از FPS برای بازی‌ها چیست؟ این اصطلاح در واقع به معنای نمایش تعداد تصویر ثابت است و بر اساس آن، سرعت حرکت فریم‌ها در هر ثانیه، محاسبه می‌گردد؛ به عبارت دیگر می‌توان گفت، به تعداد تصاویر رندر شده خروجی از بازی‌ها که در هر ثانیه روی نمایشگر، قابل مشاهده است، FPS گفته می‌شود.

اطلاع از میزان فریم ریت بسیار دارای اهمیت است، زیرا این امر به طور مستقیم با سخت‌افزار دستگاه در ارتباط خواهد بود؛ بنابراین در ادامه این مقاله قصد داریم، بهترین سایت‌های محاسبه آنلاین FPS را معرفی نماییم تا شما بتوانید به راحتی و در کوتاه‌ترین زمان ممکن، نرخ فریم را بدست آورده و دیگر تست‌‌های لازم برای بررسی سخت‌افزار سیستم خود را انجام دهید. پس تا انتهای این مقاله کاربردی، با ما همراه باشید.

بهترین سایت محاسبه آنلاین FPS بازی

بهترین سایت‌ها برای محاسبه آنلاین FPS بازی‌ها

همانطور که اشاره شد، روش‌ها و راه‌های بسیاری برای ردیابی نرخ فریم بازی‌ها وجود دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به سایت‌های آنلاین اشاره کرد؛ در ادامه، لیستی از بهترین سایت‌های محاسبه آنلاین FPS برای بازی‌ها شما قرار گرفته است تا بتوانید به راحتی و در کمترین زمان ممکن، فریم ریت بازی‌های مورد نظر خود را بدست آورید:

1. FPS Test

سایت FPS Test یکی از سایت‌های همه‌کاره و بسیار جذاب است که علاوه بر محاسبه دقیق فریم ریت، نرخ تازه‌سازی مانیتور را با دقت بسیاری بالایی محاسبه می‌کند؛ شما با استفاده از این سایت می‌توانید علاوه بر مشخصات مانیتور لپ‌تاپ یا سیستم کامپیوتری، گوشی‌های هوشمند، مانیتورهای بازی و آی پد را نیز مورد بررسی قرار داده و تست پیکسل‌های مرده را نیز انجام دهید که همین امر موجب محبوبیت هرچه بیشتر آن در بین گیمرها شده است.

سایت مناسب محاسبه آنلاین FPS

2. Frames Per Second

روال فعالیت و بررسی FPS در این سایت با دیگر سایت‌هایی که معرفی می‌شوند، کمی متفاوت است؛ در سایت Frames Per Second سعی خواهد شد تا نرخ فریم به جای اعلام عددی، به صورت تصویری به کاربر نمایش داده شود که به نوعی نشان‌دهنده اهمیت این موضوع است.

در این تست، شما می‌توانید علاوه بر نرخ فریم، نرخ تازه‌سازی را نیز از طریق تصاویر متحرک متنوع با رنگ و ویژگی‌های مختلف مشاهده کرده و میزان وضوح تصویر و تعداد فریم را در شرایط مختلف بسنجید؛ همچنین این سایت به کاربران اجازه می‌دهد تا میزان تاری تصویر و سرعت حرکت را تنظیم کنند و نمایشگر خود را در شرایط گوناگون، به چالش بکشند.

3. TestUFO

وب‌سایت TestUFO، به عنوان یکی از معتبرترین سایت‌های در زمینه محاسبه آنلاین FPS برای بازی‌ها است که مانند یک اسکنر، تمامی مشخصات نمایشگر را مورد بررسی قرار داده و تمامی اطلاعات مفید نظیر نرخ فریم، تعداد پیکسل‌ها در هر فریم، تعداد پیکسل‌ها در هر ثانیه و نرخ تازه‌سازی را در اختیار کاربر قرار می‌دهد.

نحوه عملکرد این سایت به صورت یک آزمایش اتوماتیک بوده که به محض ورود به سایت، شروع به کار می‌کند؛ البته شما می‌توانید تنظیمات این تست را به طور دلخواه تغییر داده و میزان فریم ریت را در شرایط مختلف بسنجید. همچنین سایت TestUFO علاوه بر تست‌های گفته شده، چند تست دیگر مربوط به برنامه‌ریزی بازی‌ها، ردیابی چشمی و تعیین پایداری را نیز انجام می‌دهد که جزو تست‌های کاربردی برای گیمرها به حساب می‌آیند.

بهترین سایت محاسبه FPS

4. VSYNC Tester

در این سایت، برای بررسی نرخ فریم و تازه‌سازی نمایشگر، یک اسکریپت HTML5 روی مرورگر کاربر اجرا می‌کند و FPS را با دقت بالایی بدست می‌آورد؛ همچنین سایت VSYNC Tester روی تصویر صفحه خود، دارای یک نشانگر متحرک و نمودار است که بررسی گرافیک و ساده کردن اطلاعات دریافتی را برعهده دارند.

از دیگر قابلیت‌های سایت مورد نظر می‌توان به انجام دیگر انواع تست‌های کاربردی برای گیمرها اشاره کرد؛ البته باید توجه داشت که در زمان انجام تست‌ها، بهتر است تمامی برنامه‌های غیرضروری سیستم بسته شوند تا در نهایت اطلاعات به درستی پردازش شده و در اختیار شما قرار گیرد.

5. DeviceTests

سایت DeviceTests در واقع یک مکان عالی برای به چالش کشیدن تمامی اجزای سیستم و جمع‌آوری اطلاعات مفید و کاربردی در رابطه با آن‌ها است؛ این سایت علاوه بر مشخص کردن نرخ فریم و نرخ تازه‌سازی مانیتور، برای انجام انواع دیگر تست‌های لازم نظیر ارزیابی پیکسل‌های مرده نمایشگر، سالم بودن موس و میزان دقت آن، بررسی وب‌کم، صفحه کلید، درایورهای صدا و غیره نیز قابل استفاده خواهد بود. قابلیت‌های متنوع سایت DeviceTests به گونه‌ای است که مطمئناً بارها برای شما کاربرد داشته و استفاده می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *