آموزش رپید فایر موس

رپید فایر موس چیست + آموزش

یکی از مهم‌ترین موارد در بازی‌های ویدئویی، سرعت عمل بالای گیمر است؛ بنابراین در مقاله به آموزش رپید فایر موس می‌پردازیم تا شما بتوانید با سرعت بالاتری در انواع بازی‌های ویدئویی ظاهر شوید. در واقع در اغلب بازی‌ها با ژانر اکشن، گیمرهایی موفق می‌شوند که بتوانند در چند ثانیه، بهترین عملکرد را از خود نشان دهند. قابلیت رپید فایر در موس موجب می‌شود تا گیمرها بتوانند سرعت عمل خود را افزایش دهند و در مدت زمان کوتاه، تعداد شلیک‌های بیشتری داشته باشند.

همانطور که اشاره شد؛ رپید فایر قابلیتی است که به وسیله آن شما می‌توانید با یکبار کلیک، به جای یک تیر، چندین تیر را شلیک نمایید. برای فعالسازی این قابلیت، شما باید مطابق با نوع Mouse خود، نرم‌افزار لازم را نصب کرده و تنظیمات مورد نیاز را انجام دهید. در این مقاله به آموزش فعالسازی قابلیت رپید فایر برای موس‌های بلادی و ریزر اشاره شده است؛ امیدواریم برای شما کاربردی و مفید باشد.

رپید فایر موس

آموزش رپید فایر موس ریزر

فعالسازی قابلیت رپید فایر در موس‌های ریزر می‌تواند متفاوت باشد. در آموزش رپید فایر موس ریزر، شما باید نرم‌افزار Razer Synapse را دانلود نمایید. بعد از نصب و باز کردن برنامه، شما باید به داخل منو Mouse بروید.

رپید فایر موس

در این مرحله، کافی است یک پروفایل، اضافه کرده و اسم آن را مطابق با خواسته خود تغییر دهید.

رپید فایر موس

در ادامه شما باید این قابلیت را بر روی یکی از دکمه‌های مورد نظر خود قرار دهید؛ در واقع شما در این مرحله، دکمه‌ای را انتخاب می‌کنید با کلیک روی آن، قابلیت رپید فایر اجرا می‌شود.

رپید فایر موس

با انتخاب این دکمه، شما باید به منو Mouse Finction مراجعه کنید. بهتر است گزینه Mouse Finction را روی گزینه Left Click قرار دهید. در ادامه باید گزینه Enable Turbo را فعال کرده و نمودار سرعت را روی بالاترین اندازه (عدد 20) بگذارید. در انتها با فشردن گزینه Save، همه تغییرات ذخیره می‌شود.

رپید فایر موس

در انتها برای ذخیره‌سازی نهایی تغییرات، دوباره به سراغ گزینه Rename در پروفایل بروید و دکمه Enter روی کیبورد فشار دهید. سپس می‌توانید به سراغ بازی ویدئویی بروید و با فشردن دکمه تنظیم شده، از قابلیت رپید فایر در بازی استفاده کنید.

آموزش رپید فایر موس بلادی

برای فعالسازی قابلیت رپید فایر در موس‌های بلادی، ابتدا باید برنامه Bloody7 را بر روی سیستم خود نصب کنید؛ این برنامه مخصوص کنترل و مدیریت دکمه‌های موس از نوع بلادی است. سپس مطابق با تصویر، با انتخاب گزینه Core 2 و کامل شدن روند ذخیره تغییرات، قابلیت رپید فایر فعال می‌شود. در این حالت، همانطور که در تصویر نیز مشخص است، با فشردن کلید 1، قابلیت شلیک تک تیر فعال شده و با فشردن هر کدام از دیگر کلیدها، متناسب با شماره کلید، تعداد تیرها در زمان شلیک افزایش می‌یابد. با قرار دادن موس روی هر یک از حالت‌های گفته شده، می‌توانید با یکبار فشردن کلید مخصوص شلیک، به تعداد تنظیم شده، تیر شلیک کنید.

رپید فایر موس

جمع‌بندی

در این مقاله، آموزش رپید فایر موس برای شما قرار داده شد. در صورتی که موس شما از نوع بلادی است؛ می‌توانید به راحتی با نصب نرم‌افزار Bloody7، تنظیمات لازم جهت فعالسازی رپید فایر را انجام دهید. در موس‌های ریزر نیز شما می‌توانید نرم‌افزار Razer Synapse را نصب و اجرا کرده و با انجام تنظیمات گفته شده در مقاله، رپید فایر را روی موس خود فعال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *