بهترین بازی های ترسناک در سال 2023
صفحه اصلی وبلاگ گیم مگ تکاف بهترین بازی های ترسناک در سال 2023

بهترین بازی های ترسناک در سال 2023

بازی ها با توجه به سبک بازی، دسته بندی های متفاوتی دارند. تکاف مگ در این مقاله به بررسی بهترین بازی های ترسناک سال 2023 پرداخته است.

در سال ۲۰۲۳ آثار ترسناک مختلفی منتشر شد که از ثبات نسبی خوبی برخوردار بودند. مجموعه های ترسناک 2023 عمدتاً با بازسازی بازی‌های مورد علاقه طرفداران، عناوین خارق‌العاده، که تا حد زیادی بر یک ژانر بسیار هیجان‌انگیز سایه انداخته است، ابداع شده اند.

بهترین بازی های ترسناک در سال 2023

5. Sons of the Forest

4. Amnesia: The Bunker

3. Dead Space

2. Resident Evil 4

1. Alan Wake 2

Sons of the Forest

بازی Sons of the Forest به نوعی ادامه Forest‌ محسوب می‌شود که چند سال پیش منتشر شد. بعد از بازی Endnight’s The Forest، انتشار Sons of the Forest ارائه این ژانر را بسیار خاص کرد و سیستم‌های بقای عمیق‌تر، دشمنان وحشی‌تر، محیط‌های ترسناک‌تر، روایتی ناراحت‌کننده و وعده‌های بزرگتری را برای آینده به وجود آورد. برای طرفداران به بازی‌های ترسناک ،Sons of the Forest  مناسب ترین گزینه به حساب می آید. به طور خلاصه می توان عنوان کرد، بازی دارای پتانسیل بالا و هسته اصلی آن به بهترین شکل ممکن طراحی شده است که بدون شک تجربه دلچسب و هیجان انگیزی را به هوادارانش هدیه خواهد داد.

بهترین بازی های ترسناک در سال 2023

Amnesia: The Bunker

استودیوی Frictional Games بعد از موفقیت های زیادی که در این سری از بازی ها داشته است مجددا درسال 2023 دست به کار بزرگی زد و از بازی  Amnesia: The Bunker رونمایی کرد. Amnesia برای مدت طولانی، یکی از نمونه های برجسته یک بازی ترسناک به حساب می آمد. این سری طرفداران بسیاری با خود همراه کرده بود، اما با گذشت زمان، این محبوبیت کم رنگ شد. اما در سال 2023 با انتشار Amnesia: The Bunker بار دیگر ثابت کرد که دلیل این محبوبیت طولانی در این ژانر چیست، اگر تابحال این سری از بازی‌های Amnesia را تجربه نکرده اید، Amnesia: The Bunker  می‌تواند گزینه مناسبی باشد. چیزی که در بازی به آن عادت می کنید تاریکیست و باید برای فرار از این پناهگاه تمام خلاقیتتان را به کار بگیرید و مراقب موجودات ترسناک باشید چرا که ممکن است به قیمت جانتان تمام شود.

بهترین بازی های ترسناک در سال 2023

Dead Space

استودیو Motive قطعا تلاش بسیاری را انجام داده تا بتواند بازی دوست داشتنی Dead Space را منتشر کند، شما در این بازی با یک بازسازی بی‌نظیر طرف هستید که از تمامی نسخه ها پیشی گرفته است و بار دیگر به ما نشان می دهد، ژانر وحشت پتانسیل‌هایی دارد که هنوز کشف نشده‌اند. با استفاده از تکنیک‌های بصری پیشرفته و سیستم‌های صوتی ردیابی سه‌بعدی، تکنولوژی‌های امروزی با بافت‌های واقعی‌تر، بازسازی Dead Space در سال 2023 بی‌نهایت وحشتناک‌تر از همتای اصلی‌اش بود. بنابراین استودیو  Motive با یک پیشینه عالی انتظارات زیادی برای هوادارانش ایجاد کرده است و می توان آینده بسیار موفقی برایش متصور بود.

بهترین بازی های ترسناک در سال 2023

Resident Evil 4

برای بسیاری، Resident Evil 4 بهترین Resident Evil در بین همه نسخه ها است. این بازی یکی از مورد انتظارترین بازی‌های سال ۲۰۲۳ بود که توسط Capcom’s  منتشر شد. خط داستانی آن بسیار درخشان حفظ شده ، فن‌آوری و تکنیک‌های مدرن به دنبال آن ارتقای کیفیت گرافیکی تجربه‌ای را به وجود آورده است که می‌تواند به عنوان یک بازی بی‌نقص مستقل، هر نوع گیمری را برای ساعت‌ها به خود درگیر کند. سوال بزرگ این است که Capcom با بازسازی‌هایش چه جایگاهی دارد، اگر چند نسخه آخر اتفاقی باشد، می‌دانیم که می‌توانیم منتظر یک تجربه ترسناک خیره‌کننده و بهینه‌سازی شده باشیم.

بهترین بازی های ترسناک در سال 2023

Alan Wake 2

اینکه کدام بازی در این لیست رتبه اول را دارد بسیار روشن و مشخص است. Alan Wake 2 دقیقا همان نسخه ایست که هر مخاطبی آرزویش را دارد. یک سناریوی بی‌نقص از ترس که توسط شرکت توسعه دهنده Remedy منتشر شد و هواداران Alan Wake را پس از سال ها انتظار شگفت زده کرد. به دلیل اینکه یک بازی اورجینال است بدون هیچ زحمتی یک سر و گردن از بسیاری ژانرهای ترسناک در رتبه های بالاتر قرار می گیرد. Alan Wake 2 به این سادگی فراموش نمی شود، بلکه بازی هایی که قرار است پس از خودش بیاید را نیز تحت تاثیر قرار می‌دهد و تا سال‌ها در ذهن مخاطبانش باقی می‌ماند.

باید اعتراف کرد که بازی Alan Wake 2 گاهی اوقات بسیار وحشتناک می شود. روشی که شرکت Remedy از صدا و نور و سایر تکنیک‌های Render گرافیکی و همچنین سرعت و تعلیق استفاده کرده، همگی استادانه است و بازی‌ای را به گونه ای برای مخاطب جذاب کرده که در طول بازی می تواند شما را بر روی صندلی‌تان میخکوب کند.این اثر از آن دست بازی‌هایی که هر ده سال یک بار منشر می‌شوند و گیمرها تا سال‌ها در مورد تجربه خود از آن صحبت می‌کنند. این شاهکار بدون شک بهترین بازی Remedy در کنار دیگر آثار فوق العاده‌ به حساب می‌آید.

بهترین بازی های ترسناک در سال 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *