بهترین بازی های سال 2023 از نظر اجرا
صفحه اصلی وبلاگ گیم مگ تکاف بهترین بازی های سال 2023 از نظر اجرا (پرفورمنس)

بهترین بازی های سال 2023 از نظر اجرا (پرفورمنس)

بازی ها با توجه به سبک بازی، دسته بندی های متفاوتی دارند. تکاف مگ در این مقاله به بررسی بهترین بازی های سال 2023 از نظر اجرا (پرفورمنس) پرداخته است.

در حال حاضر با توجه به اینکه هوش مصنوعی تلاش می کند تا در صنایع خلاق پیشی بگیرد، زمان بسیار دلهره‌آوری برای رقابت در عرصه بازیگری است. اما مشکل اساسی که هوش مصنوعی دارد آن است که نمی تواند احساسات را که با صداگذاری و ضبط حرکت برجسته در یک شخصیت جایگزین کند. اگر بخواهیم در سال 2023 اجراهای عالی را معرفی کنیم، فهرست بسیار طولانی خواهد بود، بنابراین ما 5 مورد را که در میان این جمعیت برجسته برای شما انتخاب کرده ایم:

بهترین بازی های سال 2023 از نظر اجرا

5. Cameron Monaghan – Cal Kestis in Star Wars Jedi: Survivor

4. Ben Starr – Clive Rosfield in Final Fantasy XVI

3. Yuri Lowenthal/ Nadji Jeter – Peter Parker/Miles Morales in Marvel’s Spider-Man 2

2. Matthew Porretta/Melanie Liburd – Alan Wake and Saga Anderson in Alan Wake 2

1. The Companions of Baldur’s Gate III

Cameron Monaghan – Cal Kestis in Star Wars Jedi: Survivor

بازی Star Wars Jedi: Survivor یکی از مجموعه‌های جذاب و دلنشین است که مخاطبان زیادی را دارد. این بازی با دارا بودن یک داستان عالی، مبارزات سرگرم کننده با عمق زیاد و یک قهرمان واقعا دوست داشتنی یعنی Cal Kestis توانسته یکی از بهترین بازی ها در نگاه طرفدارانش باشد. همچنین باید گفت بسیاری از این موفقیت های بازی ناشی از عملکرد Cameron Monaghan نیز می باشد. او همه چیزهایی که به دست آورده است را برای Cal Kestis به کار گرفته تا آنچه که خواسته مخاطبان است، محقق شود. قهرمان داستان با استفاده از سلاح Light Saber و نیروی Force می‌تواند با دشمنان مبارزه کرده و آن‌ها را از بین ببرد.

در پایان، بازی Star Wars Jedi: Survivor  به خودی خود محصول هیجان انگیزی است. وجود شخصیت‌پردازی مناسب درکنار سیستم مبارزات، چیزی است که می تواند هر مخاطبی را به خود جذب کند.

بهترین بازی های سال 2023 از نظر اجرا

Ben Starr – Clive Rosfield in Final Fantasy XVI

اگر بخواهید نگاهی به شخصیت Clive Rosfield بیندازید، احتمالاً او را در کنار تعداد زیادی از قهرمانان با موهای تیره قرار خواهید داد، اما شرکت  Square Enix و شخص Ben Starr این کاراکتر را متمایز از بقیه کاراکترها ساخته اند.

Clive  کاملاً پر از احساسات عمیق است. او شخصیتی است که هرکسی نمی تواند آن را به دست بیاورد. به همین دلیل بسیار بر مخاطب بازی تاثیرگذار است. زمانی که آن لحظات احساسی را با Clive  تجربه می کنید کاملا به او وابسته می شوید. به طور قطع بیان داشت این ویژگی در تعداد کمی از شخصیت های اصلی بازی ها وجود دارد.

بهترین بازی های سال 2023 از نظر اجرا

Yuri Lowenthal/ Nadji Jeter – Peter Parker/Miles Morales in Marvel’s Spider-Man 2

Spider-Man 2، بازی اکشن و ماجراجویی است که در سال 2023 توسط شرکت Insomniac Games  منتشر شد. پیتر پارکر، اسپایدرمن اصلی یا همان شخصیت اصلی بازی است و مردم او را بسیار دوست دارند. زیرا علاوه بر آن که به توقف خشونت و دزدی کمک می‌کند بسیار در محل زندگی اش با مردم مهربان بوده و کاملا قابل اعتماد است. با اینکه پیتر،  اسپایدرمن اصلی بازی به حساب می آید و لحظات شگفتی را رقم می‌زند، اما مایلز مورالس هم بسیار موفق بوده است. باید اذعان داشت  Yuri Lowenthalو Nadji Jeter در ساختن نقش پیتر  و مایلز  کار بزرگی انجام داده اند.

با بازی کاراکترهای همچون Peter  وMiles ، بازی  Marvel’s Spider-Man 2، پر از احساسات پیچیده و صحنه های جذابی رقم خورده است. اتفاقاتی که از دست دادن و دست یابی دوباره، انسانیت و همدلی را به نمایش می گذارد. این بازی‌ نه تنها دنیایی از معما و اکشن ارائه را می‌دهد، بلکه بازیکنان را به داستان‌های پرمعنا و مفهوم هدایت می‌کند.

بهترین بازی های سال 2023 از نظر اجرا

Matthew Porretta/Melanie Liburd – Alan Wake and Saga Anderson in Alan Wake 2

در بازی Alan Wake 2 مراحل داستان‌گویی فوق‌العاده جسورانه‌ و جذابی ارائه می شود. حتی اگر بازی از نویسندگی و آهنگ‌سازی بسیار خوبی برخوردار باشد. قطعا بدون بازیگران نقش‌های اصلی کارساز نخواهد بود. در بازی Alan Wake 2 به اندازه ای کاراکترها جذاب هستند که ارزش این را دارد به معرفی بیش از یک بازیگر بپردازیم، زیرا اگر تنها Alan  را بررسی کنیم و از Saga اسمی به میان نیاوریم و بالعکس، مانند آن است که بخش بزرگی از بازی را نادیده بگیریم. Alan Wake 2 یک بازی خاص است و ممکن است دیگر چیزی شبیه به آن را نبینیم، و بنابراین ارزش دارد که تک تک لحظات و کاراکترهای آن را تحسین کنیم.

بهترین بازی های سال 2023 از نظر اجرا

The Companions of Baldur’s Gate III

استفاده درست از المان‌های D&D و ترکیب آن با عناصر نقش‌آفرینی و روایت داستان هیجان انگیز، از جمله اصلی‌ترین نقاط قوت  Baldur’s Gate 3  به‌حساب می‌آید که این بازی را تبدیل به یک تجربه فراموش نشدنی کرده است. همانطور که در بازی مشاهده می شود، استاریون یک شخصیت برجسته با صداگذاری عالی است، اما همین را می توان برای تمام شش همراه اصلی که در Baldur’s Gate III وجود دارد یعنی Karlach، Lae’zel، Wyll، Gale، Astarion و Shadowheart عنوان نمود.

بنابراین، زمانی که می خواهید میزان عملکرد شخصیت ها را مقایسه کنید، برجسته کردن یکی بر دیگری غیرمنصفانه است. به عنوان مثال، اگر استاریون را در Act 1 کنار بگذارید قطعا بخش مهمی از بازی را نادیده گرفته اید. درنتیجه تلاشی که همه آنها برای داشتن یک بازی به یاد ماندنی انجام داده اند، قابل ستایش است و اگر از دوستداران بازی‌های نقش آفرینی هستید، به هیچ‌ وجه Baldur’s Gate 3 را از دست ندهید.

بهترین بازی های سال 2023 از نظر اجرا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *