تائید خبر ورود بازی کال اف دیوتی به گیم پس ایکس باس

تائید خبر ورود بازی Call of Duty به Xbox Game Pass

گزارشات اخیر نشان می‌دهند که مایکروسافت در نمایشگاه سالانه خود در ماه ژوئن (خرداد و تیر) قصد دارد تعدادی از بازی‌های قدیمی معروف از سری Call of Duty را به سرویس اشتراکی گیم‌ پس اضافه کند. این خبر برای طرفداران بازی‌های ایکس‌باکس، به‌ویژه پس از خرید  اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت، به عنوان یک اتفاق پر اهمیت محسوب می‌شود.

براساس گزارش اینسایدر گیمینگ. مایکروسافت در رویداد سالانه‌ی ایکس‌ باکس گیمز شوکیس در ۹ ژوئن (۲۰ خرداد)، علاوه بر معرفی جزئیات بازی جدید Call of Duty ۲۰۲۴. به بحث درباره اضافه‌شدن نسخه‌های قدیمی‌تر این سری به گیم‌ پس خواهد پرداخت. این تصمیم از مدت‌ها پیش در داخل تیم مایکروسافت مطرح بوده است. اما نگرانی اصلی این شرکت کاهش درآمد از بازی‌های Call of Duty در صورت انتشار در سرویس گیم‌ پس بوده است. با تکاف مگ همراه باشید.

تائید خبر ورود بازی کال اف دیوتی به گیم پس ایکس باس

سارا باند: تمامی بازی‌های اختصاصی به گیم‌ پس می‌آیند

سارا باند، رئیس ایکس‌باکس، در مصاحبه با بلومبرگ اعلام کرد که مایکروسافت می‌خواهد تمامی بازی‌های اختصاصی خود از جمله Call of Duty را وارد گیم‌ پس کند. این اقدام نشان‌دهنده‌ی تمایل مایکروسافت به تقویت و گسترش سرویس گیم‌ پس است. و می‌تواند تعداد زیادی از گیمرها را به این سرویس جلب کند.

به گفته‌ی فیل اسپنسر، مدیرعامل کسب‌و‌کار گیمینگ مایکروسافت، این شرکت قصد دارد بازی‌های Call of Duty را روی ایکس‌باکس گیم‌ پس ارائه دهد. اسپنسر می‌گوید: «هدف ما این است که کل بازی‌های زنی‌مکس، اکتیویژن بلیزارد و ایکس‌باکس گیم استودیوز روز اول در گیم‌ پس قرار گیرد.»

تائید خبر ورود بازی کال اف دیوتی به گیم پس ایکس باس

چالش‌های یکپارچه‌سازی بازی‌های اکتیویژن بلیزارد

با وجود نهایی‌شدن خرید اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت در ۲۰۲۳. بازی‌های آن هنوز به سرویس گیم پس اضافه نشده‌اند. اسپنسر اضافه کرد: «ما در حال انجام کارهای بک‌اند هستیم تا بازی‌ها را هم‌زمان به کامپیوتر شخصی و کنسول بیاوریم.» به نوشته‌ی گیم‌فایل، اسپنسر دلیل تأخیر در اضافه‌شدن بازی‌های اکتیویژن را زیاد‌بودن کارها برای یکپارچه‌سازی تیم‌ها و فناوری‌ها دانست. و افزود: ادغام با زنی‌مکس که در سال ۲۰۲۱ توسط مایکروسافت خریداری شد، به دلیل قطعی بودن قرارداد، روند آسان‌تری داشت.

تصمیم اخیر مایکروسافت برای تعطیلی استودیوهای بازی‌سازی تانگو گیم‌ورکس، آرکین آستین و آلفا داگ، و ادغام استودیو راوندهاوس با زنی‌مکس آنلاین استودیوز. پس از تعدیل نیرو در اوایل سال ۲۰۲۴، شوک بزرگی به صنعت بازی‌های ویدیویی وارد کرده است. این تغییرات نشان‌دهنده‌ی تمرکز مایکروسافت بر بهینه‌سازی منابع و افزایش کارایی تیم‌ها است.

تائید خبر ورود بازی کال اف دیوتی به گیم پس ایکس باس

موفقیت Call of Duty: Modern Warfare 3 در جدول فروش

عملکرد بازی Call of Duty: Modern Warfare 3 در جدول فروش به افزایش درآمد بخش بازی‌های مایکروسافت طی دوره‌ی سه ماهه گذشته کمک کرده است. این موفقیت نشان می‌دهد که این سری همچنان در جذب مخاطب و درآمدزایی موفق است. و اضافه‌شدن آن به گیم‌پس می‌تواند تاثیر بزرگی در تقویت این سرویس داشته باشد.

همچنین طبق گزارش جدید، مایکروسافت در حال بررسی افزایش مجدد قیمت سرویس گیم‌ پس آلتیمیت است. این موضوع می‌تواند در مورد سرنوشت حضور Call of Duty در گیم‌پس تأثیرگذار باشد.

در نهایت، کنفرانس جدید بازی‌های ایکس‌باکس در تاریخ ۲۰ خرداد برگزار می‌شود. و طبق شایعات، قرار است در این مراسم شاهد رونمایی نسخه‌ی بعدی Call of Duty باشیم. این رویداد می‌تواند اطلاعات بیشتری درباره آینده‌ی این سری و حضور آن در گیم‌پس ارائه دهد و هیجان بیشتری را به جامعه‌ی گیمرها بیاورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *