کدام بازی‌های انحصاری Xbox به PS5 و نینتندو سوییچ می‌آیند

کدام بازی‌های انحصاری Xbox به PS5 و نینتندو سوییچ می‌آیند ؟

پس از عرضه بازی Sea of Thieves در تاریخ ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ بر روی  PS5، مایکروسافت به وعده اولیه خود برای ارائه تجربیات انحصاری Xbox به کنسول‌های جدید عمل کرد. این شرکت در بهمن ۱۴۰۲ اعلامیه‌ای غافلگیر کننده ارائه داد و بازی‌های  Pentiment، Hi-Fi Rush، Grounded  و ماجراجویی دریانوردی مذکور را به PS5،  PS4 و نینتندو سوییچ آورد. در این مقاله به پاسخ سوال کدام بازی‌های انحصاری Xbox به PS5 و نینتندو سوییچ می‌آیند می پردازیم. با تکاف مگ همراه باشید.

آیا این پایان راه است؟

در طول ارائه‌ای که برنامه‌های چند پلتفرمی مایکروسافت را فاش کرد، فیلیپ اسپنسر و تیمش از بحث درباره تلاش‌های بیشتر از این چهار عنوان خودداری کردند. آیا این پایان ماجراست؟ آیا مایکروسافت به انتشار عناوین انحصاری برای Xbox Series X|S و PC بازخواهد گشت؟ هنوز نمی‌توان به این سوالات به ‌طور قطعی پاسخ داد، اما احتمالاً خیر.

کدام بازی‌های انحصاری Xbox به PS5 و نینتندو سوییچ می‌آیند

استقبال منتقدان و آینده چند پلتفرمی مایکروسافت

پس از عرضه این چهار بازی و دریافت نظرات مثبت منتقدان. توجه‌ها به مایکروسافت برمی‌گردد تا ببینیم گام بعدی چیست. به‌طور واقع‌بینانه، شرکت احتمالاً لوگوهای PS5، PS4 و نینتندو سوییچ را در تریلرهای خود در نمایشگاه بازی‌های Xbox ماه آینده نخواهد داشت. اما بازه زمانی خرداد که قبلاً برای E3 رزرو شده بود. ممکن است همچنان برای علاقه‌مندان به بازی‌های مایکروسافت که Xbox Series X|S ندارند، خبرهای خوبی داشته باشد.

به‌روزرسانی تجاری پیش از رویداد Xbox

پیش از این رویداد سالانه، مایکروسافت در چند سال اخیر یک به‌روزرسانی تجاری ارائه داده که نقاط مختلفی را پوشش می‌دهد. که در جریان پخش زنده به آن‌ها اشاره نخواهد شد. این به‌روزرسانی که شبیه نسخه متنی بحث ضبط ‌شده‌ای است که ابتدا برنامه‌های چندپلتفرمی مایکروسافت را تأیید کرد. به احتمال زیاد محل اعلام هرگونه اخبار بیشتر درباره عناوین انحصاری Xbox است که به PS5 و PS4 راه می‌یابند. با توجه به اینکه نمایشگاه بازی‌های Xbox برای ۲۰ خرداد ۱۴۰۳ برنامه ‌ریزی شده است. این مقاله معمولاً در روزهای قبل از این رویداد منتشر می‌شود. اگر مشتاقید بدانید که چه چیزی در آینده می‌آید، باید به این موضوع توجه کنید.

کدام بازی‌های انحصاری Xbox به PS5 و نینتندو سوییچ می‌آیند

Starfield و آینده چند پلتفرمی

در سال ۲۰۲۱، پس از خرید ۷.۵ میلیارد دلاری شرکت ZeniMax Media توسط مایکروسافت. اعلام شد که Starfield به عنوان یک انحصاری Xbox عرضه خواهد شد. این خبر برای طرفداران PlayStation خوشایند نبود. با اینکه این عنوان برای PC نیز منتشر می‌شد. اما اخیراً خبرهایی مبنی بر اینکه مایکروسافت قصد دارد بسیاری از عناوین انحصاری Xbox را چند پلتفرمی کند. منتشر شده و به نظر می‌رسد Starfield یکی از عناوینی باشد که زودتر از انتظار به PS5 خواهد آمد. بر اساس اطلاعات منتشر شده در انجمن‌های ResetEra. یکی از منابع داخلی با نام NateDrake اعلام کرده که باور دارد Starfield و دیگر عناوین انحصاری Xbox در سال ۲۰۲۵ به PS5 خواهند آمد.

کدام بازی‌های انحصاری Xbox به PS5 و نینتندو سوییچ می‌آیند

آزمون کلیدی Sea of Thieves

گزارش شده که مایکروسافت از Sea of Thieves به عنوان “آزمون کلیدی” برای پورت‌های بیشتر Xbox در آینده استفاده می‌کند. متناسب به میزان فروش این بازی، این ابتکار چند پلتفرمی ممکن است چراغ سبز برای عناوین بیشتری بر روی PS5 و PS4 باشد. در هفته‌های منتهی به عرضه آن بر روی PS5، سه نسخه‌ای که Rare از Sea of Thieves ارائه داده بود، همگی جزو پیش ‌فروش‌های پرفروش فروشگاه پلی‌استیشن بودند و به راحتی با Stellar Blade و DLC Elden Ring: Shadow of the Erdtree رقابت می‌کردند.

کدام بازی‌های انحصاری Xbox به PS5 و نینتندو سوییچ می‌آیند

آینده روشن مایکروسافت در چند پلتفرمی

بر این اساس، آینده روشن به نظر می‌رسد. هنوز هیچ چیز رسمی نیست، اما احتمال اینکه مایکروسافت ناگهان دست از انتشار بازی‌های چند پلتفرمی بردارد، بسیار کم به نظر می‌رسد. احتمالاً بازی‌های بیشتری در راه هستند؛ ممکن است فقط یک ماه و چند روز صبر کنیم تا اعلام رسمی آن‌ها را بشنویم.

چشم‌انداز روشن برای مایکروسافت

در نهایت، به نظر می‌رسد که مایکروسافت قصد دارد با ادامه این روند، حضور خود را در بازار بازی‌های ویدیویی گسترش دهد و به بازیکنان بیشتری در پلتفرم‌های مختلف دسترسی بدهد. این رویکرد نه تنها می‌تواند به افزایش فروش بازی‌های مایکروسافت کمک کند، بلکه می‌تواند به تقویت نام تجاری Xbox نیز منجر شود. با توجه به استقبال مثبت از عناوین چند پلتفرمی اخیر، این مسیر می‌تواند آینده‌ای روشن و پر از فرصت‌های جدید برای مایکروسافت به همراه داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *