بهترین بازی های مستقل سال ۲۰۲۳
صفحه اصلی وبلاگ گیم مگ تکاف بهترین بازی های مستقل سال ۲۰۲۳

بهترین بازی های مستقل سال ۲۰۲۳

بازی ها با توجه به سبک بازی، دسته بندی های متفاوتی دارند. تکاف مگ در این مقاله به بررسی بهترین بازی های مستقل سال ۲۰۲۳ پرداخته است.

بازی مستقل یا همان “indie” که ایندی گیم هم به آن گفته می شود، به بازی های ویدئویی اشاره دارد که توسط تیم های کوچک تولید می شوند. این بازی ها معمولا بدون داشتن حمایت تهیه کننده و ناشر ساخته می شوند. مواردی که قرار است در این مقاله مورد بررسی قرار دهیم یکبار دیگر ثابت کرده اند که اگر به دنبال خلاقیت در بازی‌های ویدیویی هستید باید به سراغ آثار ایندی گیم بروید. به همین جهت در ادامه به معرفی بهترین بازی‌ های مستقل در سال ۲۰۲۳ خواهیم پرداخت.

بهترین بازی های مستقل سال ۲۰۲۳

5. Sea of Stars

4. Viewfinder

3. Dave the Diver

2. Dredge

1. Cocoon

Sea of Stars

“دریای ستاره ها” یک بازی نقش‌آفرینی با ویژگی های منجصر به فرد است که در سال ۲۰۲۳ توسط استودیوی مستقل Sabotage ساخته شد. این نسخه زیبا ما را به سفری در مکان های شگفت انگیز و هیجان انگیز می برد تا با انواع دشمنان و موجودات قدرتمند مبارزه کنیم. بازی های RPG یکبار دیگر ثابت کردند که چه میزان این سبک از بازی‌های کلاسیک طرفدار داشته و به راحتی می تواند لحظات بسیار خوبی را برای مخاطبان رقم بزند. Sea of Stars برای بسیاری از بازی ها می‌تواند یک رقیب واقعی در سال ۲۰۲۳ باشد؛ با این حال در رتبه پنجم این مقاله قرار دارد که نشان می‌دهد رقابت در این دسته بالا است.

بهترین بازی های مستقل سال ۲۰۲۳

Viewfinder

این بازی در میان این سبک بازی ها از سیستمی استفاده کرده که منحصر به فرد است شما در این نسخه ویژگی هایی مشاهده می کنید که در کمتر بازی به چشم می آید. شاید Viewfinder مثال خوبی باشد برای آن است که نشان دهد چگونه یک آثار ساده می تواند در عین حال پیچیده باشد. این عنوان فوق‌العاده، معمایی بوده که با هنرهای گرافیکی به گونه‌ای نمایش داده می شود که به ندرت در بازی های دیگر می‌بینیم. ممکن است این بازی طولانی نباشد، حتی ممکن است عمق مکانیکی زیادی نداشته باشد، اما پازل‌های موجود در Viewfinder باعث می‌شوند که از راه‌حل‌های خارق‌العاده‌ در بازی شگفت زده شوید. در کل می‌توان Viewfinder را یکی از بهترین بازی‌های سال ۲۰۲۳ عنوان کرد که تجربه‌ای واقعا خلاقانه را برای شما به ارمغان می‌آورد.

بهترین بازی های مستقل سال ۲۰۲۳

Dave the Diver

شاید اگر Dave the Diver در سال‌های پیش، رونمایی می شد می توانست عنوان برترین بازی مستقل سال را به خود اختصاص دهد. اما رقابت در سال ۲۰۲۳ به قدری سخت است که ما آن را در رتبه سوم لیست قرار می دهیم. ترکیب درخشان از ماهیگیری، اکتشاف، و مدیریت رستوران بدون شک سرگرم کننده بوده و پر از جذابیت های بسیار زیادی است. همچنین باید اشاره کرد Dave the Diver در بسیاری از مراحل مهارت‌محور بوده و بدون شک تجربه ی این بازی می تواند شما را با دنیای جدیدی از بازی ها روبه رو کند.

بهترین بازی های مستقل سال ۲۰۲۳

Dredge

بازی dredge یکی از دلهره‌آور ترین بازی‌های سال ۲۰۲۳ است. این بازی داستان بسیار گیرایی را روایت می‌کند. Dredge واقعاً همه چیز را درون خود دارد. گرافیک هنری این بازی آنچنان خاص زیبا است که لحظه به لحظه‌اش را می‌توان عکس گرفت و ساعت ها به آن خیره شد. موسیقی‌های این بازی بسیار آرامش‌بخش هستند. همچنین طراحی محیط جزایر با یکدیگر متفاوت بوده و دریانوردی در هرکدام از آن‌ها لذت خاص خود را دارد. این عنوان درخشان از Black Salt Games با ترکیبی از ویژگی‌های خاص ما را در سال ۲۰۲۳ شگفت‌زده کرد و در یک جمله می‌توان گفت بازی Dredge در تمام بخش ها بسیار موفق عمل کرده و بی نقص ظاهر شده است.

بهترین بازی های مستقل سال ۲۰۲۳

Cocoon

هنگامی که تجربیات گذشته شما در فضای بازی مستقل با تعریف و تمجیدهای بسیاری از سمت مخاطبان همراه بوده، لازم است هنگام معرفی عنوان و نسخه جدید بالاترین انتظارات را در نظر داشته بگیرید. این دقیقاً همان کاری است که Jeppe Carlsen هنگام راه‌اندازی Geometric Interactive و راه‌اندازی Cocoon انجام داد. این بازی مانند برخی بازی‌های پازل‌محور نیست که ذهن بازیکن را خسته کند. در واقع یکی از تاثیرگذارترین موارد که باعث می شود مخاطب هنگام بازی گیج و گنگ نباشد و جذابیت های کلی بازی حفظ شود همین جلوه‌های تصویری موجود در بازی هستند.

Cocoon بدون شک یکی از بهترین بازی‌های سال ۲۰۲۳ است. انیمیشن فوق‌العاده، مکانیک‌های جذاب، داستان منحصربه فرد‌ و به اندازه‌ای ساده که برای همه افرادی که می خواهند آن را تجربه کنند مناسب باشد.

بهترین بازی های مستقل سال ۲۰۲۳

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *