ویژگی های میز گیمینگ
صفحه اصلی وبلاگ گیم مگ تکاف میز گیمینگ چه ویژگی هایی داشته باشد

میز گیمینگ چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

میزهای گیمینگ با میزهای کامپیوتر معمولی تفاوت دارند. ممکن است از خود بپرسید که میز گیمینگ چه ویژگی هایی باید داشته باشد و چگونه از سایر میزها متمایز می‌شود؟ یک میز گیمینگ خوب باید در تمام مدت زمان بازی احساس راحتی برای فرد ایجاد کرده و فضای کافی برای تجهیزات گیمینگ مختلف داشته باشد. در ادامه همراه تکاف مگ باشید برای بررسی جزئیات بیشتری از ویژگی‌های میز گیمینگ.

ویژگی های میز گیمینگ

میز گیمینگ چیست؟

میزهای گیمینگ نوع مخصوصی از میزها هستند که برای بازی‌های ویدیویی و کامپیوتری استفاده می‌شوند. این میزها اغلب توسط گیمرهای حرفه‌ای و استریمرها مورد توجه قرار می‌‎گیرند. میزهای گیمینگ ویژگی‌هایی دارند که در میزهای عادی دیده نمی‌شود.

قابلیت‌های میزهای گیمینگ، با هدف ایجاد راحتی و پیشگیری از بروز مشکلات جسمی برای گیمرها طراحی و به بازار عرضه شده‌اند. این میزها قابلیت تنظیم بخش‌هایی مانند ارتفاع و سطح میز را دارند تا فرد، بازی بهتری داشته باشد، بتواند میز را مطابق شرایط قدی خود تنظیم کرده و زاویه دید مناسبی ایجاد نماید.

البته تمامی ویژگی‌های میز گیمینگ با هدف ایجاد تجربه بازی آسان طراحی و به کار گرفته شده است.

نکته مهم دیگر، تفاوت میز گیمینگ و میز استریم است که در واقع تفاوت‌های چندانی باهم ندارند. ویژگی‌های میز استریم با میز گیمینگ برابر است زیرا میز استریم خود، نوعی میز گیمینگ محسوب می‌شود. اما استریمرها که ویدئوی بازی‌های خود را منتشر می‌کنند، باید میز گیمینگی انتخاب کنند که پاسخگوی نیاز آن‌ها باشد.

ویژگی‌های میز گیمینگ حرفه‌ای

ویژگی‌های میزهای گیمینگ وجه تمایز آن‌ها با میزهای معمولی است. از همین رو برخی از مهم‌ترین و کاربردی‌ترین ویژگی‌ها را بیان می‌کنیم:

ارتفاع میز گیمینگ باید قابل تغییر باشد

امکان تنظیم ارتفاع برای میز گیمینگ یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی است که باید داشته باشد. زیرا برای صندلی‌های گیمینگ امکان تغییر ارتفاع وجود دارد؛ با تغییر ارتفاع صندلی ممکن است بالاتر یا پایین‌تر از میز قرار گیرید که بدون امکان تنظیم ارتفاع میز، دچار مشکلاتی مانند گردن درد، کمردرد، خستگی و … خواهید شد.

ارتفاع مناسب برای میز گیمینگ باید به اندازه‌ای باشد که حتی در حالت ایستاده هم بتوانید از آن استفاده کنید. میزهایی با این ویژگی موتورهای الکتریکی دارند که امکان حرکت به بالا و پایین را فراهم می‌کنند. بنابراین می‎توانید بدون از دست دادن تمرکز، از حالت نشسته به ایستاده و بالعکس، تغییر حالت دهید.

میز گیمینگ خوب باید پایه‌های مستحکمی داشته باشد

برخوردار بودن از پایه محکم برای میزهای گیمینگ از واجبات است. زیرا این میزها اغلب تجهیزات متعدد و سنگینی را متحمل می‌شوند. به‌علاوه گیمرها ساعات زیادی را پشت این میزها سپری کرده و انواع احوالات و هیجانات را تجربه می‌کنند. بنابراین لازم است پایه‌های میز، استحکام کافی را داشته باشند تا شرایطی پایدار در طول بازی برای گیمرها فراهم شود.

ویژگی های میز گیمینگ

میز گیمینگ باید بزرگ باشد

عرض میزهای گیمینگ، ویژگی دیگری است که آن‌ها را از سایر میزهای معمولی متمایز می‌نماید. میز گیمینگ علاوه بر فضای کافی برای قرار دادن مانیتور، کیورد و موس باید امکان حرکات سریع و آسان را نیز داشته باشد.

بسیاری از گیمرها بیش از یک مانیتور دارند و از همین رو باید میزی با فضای کافی انتخاب نمایند. به طور کلی بهترین میزهای گیمینگ باید طول بیشتری نسبت به عرض داشته و در عین برخورداری از فضای کافی، دسترسی به تجهیزات مختلف نیز آسان باشد.

میز گیمینگ باید امکان مدیریت کابل داشته باشد

تجهیزات متعددی که گیمرها استفاده می‌کنند موجب تعدد کابل‌ها می‌شود. رها کردن این کابل‌ها به حال خود، موجب نامنظمی و آشفتگی در اتاق گیم شده و در مواقع اضطراری دسترسی سریع به کابل مشخص، کمی ذچالش‌برانگیز است. برخی میزهای گیمینگ خوب، قابلیت مدیریت کابل دارند. این کار با استفاده از نوارهای لاستیکی به راحتی امکان‌پذیر است.

میزهای با قابلیت مدیریت کابل، شامل سینی کابل، شبکه‌های کابلی و شکاف برای عبور سیم هستند.

میز گیمینگ باید دارای پریز باشد

برخی از میزهای گیمینگ دارای پریز برق و نیز محل اتصال USB روی خود هستند که ویژگی بسیار کاربردی است. به واسطه این قابلیت، شما می‌توانید تمامی گجت‌های خود را در نزدیکی‌تان داشته باشید و در طول بازی نیاز به ایجاد وقفه نخواهید داشت.

ویژگی های میز گیمینگ

در خرید میز گیمینگ به چه مواردی باید توجه کرد؟

علاوه بر ویژگی‌های فوق، برخی قابلیت‌های دیگر نیز وجود دارد که توجه به آن‌ها حین اقدام به خرید میز گیمینگ لازم است:

  • میزهایی که قابلیت تنظیم ارتفاع دارند، اغلب کوچک‌ترند. از همین رو گیمرها در کنار این میزها، نیاز به یک میز ثابت دارند.
  • حین خرید میز گیمینگ، به ظرفیت وزنی آن توجه کنید. زیرا تجهیزات متعددی نیاز است که روی آن قرار دهید؛ پس باید میزی را انتخاب کنید که بابت استحکام و ظرفیت آن، نگرانی نداشته باشید.
  • رویه میزهای گیمینگ، اغلب فیبر کربنی است که مانع از لغزش وسایل روی آن می‌شود.
  • برخی از میزهای گیمینگ با پایه و بازوی مانیتور عرضه می‌شوند که به شما امکان تنظیم ارتفاع مانیتور را می‌دهند. اما قبل از خرید، مطمئن شوید که بازوها و پایه مانیتور میز با مانیتور شما سازگار باشد.
  • بهترین میزهای گیمینگ U، L و مستطیلی شکل هستند که سطح وسیعی در اختیارتان قرار داده و می‌توانید حرکات سریعی انجام دهید.
  • میزهای L شکل برای قرارگیری در گوشه اتاق بسیار مناسبند.
  • میزهای U شکل برای آن دسته از گیمرها و حتی استریمرها که فضای زیادی برای قرار دادن تجهیزات گیمینگ خود نیاز داشته و فضای کافی هم دارند، مناسب است.
  • میزهای گیمینگ باید ارگونومیک باشند؛ یعنی بتوانید نحوه چیدمان تجهیزاتی مثل مانیتور، کیبورد، موس و … را به نحوی مدیریت کنید که سلامتی شما را به خطر نیندازد. (مثلا نیاز به کشیدن بیش از اندازه دست نداشته باشید و یا زاویه قرارگیری مچ روی موس و کیبورد آزاردهنده نباشد.)

جمع‌بندی

با توجه به مطالب فوق می‌توان متوجه شد که چرا میزهای گیمینگ با میزهای معمولی متفاوت هستند. میزهای کامپیوتر معمولی اغلب برای استفاده‌های روزانه در اداره یا منزل مناسب هستند. اما میزهای گیمینگ تجهیزات مختلفی را روی خود جای داده و انحصارا مختص استفاده گیمرها است. میزهای گیمینگ باید از استحکام بالایی برخوردار بوده و کاملا ارگونومیک باشند. زیرا گیمرها ممکن است در طول بازی زمان زیادی برای استراحت نداشته باشند، بنابراین باید میز مناسب و حتی صندلی گیمینگ خوب نیز استفاده کنند تا احساس خستگی یا درد در نواحی مختلف بدن نداشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *