همه چیز در مورد بازی Assassin’s Creed Shadows

همه چیز در مورد بازی Assassin’s Creed Shadows

بازی Assassin’s Creed Shadows به‌ عنوان جدیدترین نسخه از سری محبوب اساسینز کرید، ویژگی ‌های تازه و هیجان ‌انگیزی را به ارمغان می ‌آورد. این بازی که در دوره ژاپن فئودال روایت می ‌شود، گیمرها را به دنیایی وسیع و پُر از مناظر و معابد زیبا می ‌برد. با سیستم تغییر فصول و آب و هوا، محیط‌ های بازی به شما واکنش می ‌دهند و تجربه ‌ای پویا و زنده را فراهم می ‌کنند. در این مقاله به بررسی همه چیز در مورد بازی Assassin’s Creed Shadows می پردازیم. با تکاف مگ همراه باشید.

همه چیز در مورد بازی Assassin’s Creed Shadows

ویژگی ‌های برجسته بازی Assassin’s Creed Shadows

جهان باز و تغییر فصول: یکی از ویژگی ‌های جذاب این بازی، سیستم نورپردازی کاملاً پویا و تغییر فصل‌ های آب ‌و‌هوایی است. بازیکنان می ‌توانند با پیشرفت در داستان اصلی، بازی را در چهار فصل بهار، تابستان، پاییز و زمستان تجربه کنند. این چرخه فصل ‌ها علاوه بر زیبایی‌ بخشی به مناطق ژاپن. تاثیر مستقیمی بر ویژگی ‌های جهان و مکانیسم‌ های گیم ‌پلی دارد.

دو شخصیت قابل بازی: بازی دو شخصیت قابل بازی ارائه می‌ دهد که هر یک استایل مبارزاتی کاملاً متفاوتی دارند و یک دیگر را تکمیل می‌ کنند. نائوئه، شخصیت مونث بازی و یک شینوبی ماهر است که روی مخفی ‌کاری تاکید دارد. در حالی که یاسوکه، شخصیت مذکر و سامورایی بازی بوده و روی نیرو و قدرت مبارزاتی رو در روی خود حساب باز می ‌کند. هر یک از دو شخصیت بازی شامل درخت مهارت ‌ها، تجهیزات (زره و سلاح‌ ها) و سیستم پیش ‌روی منحصر به خود می ‌شوند.

همه چیز در مورد بازی Assassin’s Creed Shadows

پایگاه جاسوسان: شما در بازی می‌توانید شبکه ‌ای از جاسوسان را استخدام کنید که نقش چشم و گوش شما را در دنیای بازی ایفا می ‌کنند. همچنین امکان ساخت و شخصی‌ سازی پایگاهی برای جاسوسان و دستیاران خود وجود دارد.

تنوع سلاح ‌ها و تجهیزات: یاسوکه گستره وسیعی از سلاح ‌های مختلف مانند ناگیناتا، کانابو، تیر و کمان، کاتانا و … را در دسترس خواهد داشت. نائوئه نیز از گرپلینگ هوک، هیدن بلید، کونائو، بمب دودزا و شوریکن (پرتابی) بهره می ‌برد. بازی همچنین شامل مکانیک ‌های پری و بلاک خواهد شد که تجربه مبارزاتی را غنی ‌تر می‌ کند.

همه چیز در مورد بازی Assassin’s Creed Shadows

تاثیر فصل ‌ها بر گیم ‌پلی

هر فصل تاثیر متفاوتی بر گیم ‌پلی دارد. در تابستان، بازیکنان می ‌توانند درون چشمه‌ ها شنا کنند. در حالی که همین چشمه ‌ها در زمستان منجمد می ‌شوند. چمن ‌های بلند و بوته ‌های برگ ‌دار در بهار فرصت‌های بیشتری برای مخفی ‌کاری فراهم می ‌کنند. اما در زمستان این بوته ‌ها خشک می ‌شوند و بازیکنان باید مسیرهای دیگری برای پیشروی بیابند. کارل اونی، تهیه ‌کننده  Assassin’s Creed Shadows، در مصاحبه با IGN گفت: «ما تلاش زیادی کردیم تا گیم ‌پلی و طراحی هنری بازی از هم فاصله نگیرند و درهم تنیده باشند. هر چیز جدیدی که خلق یا حذف شود، مسیرهای تازه‌ای برای تجربه بازی ایجاد می ‌شود.»

همه چیز در مورد بازی Assassin’s Creed Shadows

به ‌عنوان مثال، در زمستان حرکت روی یخ‌ ها ممکن است موجب سقوط آن‌ها و آگاه ‌شدن دشمنان نزدیک شود. اما در عین حال سرمای زمستان نگهبان ‌ها را به سمت آتش و مناطق گرم ‌تر می ‌کشاند. که عبور مخفیانه از مناطق سردتر را برای بازیکنان راحت‌تر می‌کند. تیری دانسرو، کارگردان هنری Assassin’s Creed Shadows، تایید کرد که تغییر فصل ‌ها تنها در طول کمپین داستانی رخ می ‌دهد. تا تجربه داستان اصلی تا حد امکان مطابق با رویدادهای تاریخی باشد. او افزود: «احتمال دارد که شما یک مأموریت جانبی جهان-باز را در پاییز تجربه کنید و بازیکن دیگری همان را در تابستان پیش ببرد. بنابراین این موارد به سیستم و سبک بازی شما بستگی دارند.»

طراحی قلعه‌ ها و دانجن ‌ها

چارلز بنوا، کارگردان  Assassin’s Creed Shadows، نیز به طراحی قلعه‌ ها و نحوه کارکرد آن‌ ها به‌عنوان دانجن اشاره کرد: «قلعه‌ ها را به روشی ساختیم که هر کدام برای خودشان یک مرحله جداگانه هستند. آن‌ ها بسیار بزرگ طراحی شده ‌اند و هر وقت به درون یک قلعه بروید. مثل این است که یک ماجراجویی جدید را شروع کرده باشید.»

همه چیز در مورد بازی Assassin’s Creed Shadows

بخش داستانی ((spoiler))

j0nathan، لیکر معتبر بازی‌ های یوبیسافت، در ویدیویی جزئیاتی از بخش داستانی  بازی را اعلام کرد.

یاسوکه: او در ابتدای داستان یک برده است که در یک کشتی خدمت می ‌کند. کشتی مذکور مورد هجوم گروهی قرار می‌گیرد و اکثر خدمه کشتی، از جمله همسر یاسوکه، کشته می ‌شوند. یاسوکه که مرده فرض شده بود، بعد از چند روز توسط افرادی پیدا شده و به معبدی در ژاپن برده می ‌شود. او در آن مکان به اودا نوبوناگا (Oda Nobunaga)، یکی از مهم ‌ترین شخصیت ‌های تاریخی در زمان سنگوکوی ژاپن، خدمت می ‌کند. یاسوکه آیین سامورایی ‌ها را در آن معبد می‌آموزد.

نائوئه: شخصیت اصلی دیگر بازی، نائوئه نام دارد که نام او قابل تغییر خواهد بود. پیش ‌زمینه داستانی او به بایک (Bayek)، شخصیت اصلی Assassin’s Creed Origins، شباهت دارد. یکی از اعضای Order، پدر او را می‌کشد و نائوئه به دنبال انتقام است و این موضوع، او را مجبور به شینوبی شدن می‌کند.

جوایز پیش‌ خرید

پیش ‌خرید بازی باعث می ‌شود به مأموریتی به نام Thrown to the Dogs دسترسی داشته باشید. که تجربه ‌ای خاص و منحصر به ‌فرد را ارائه می ‌دهد.

تاریخ انتشار بازی Assassin’s Creed Shadows

بازی Assassin’s Creed Shadows در تاریخ ۲۵ آبان ۱۴۰۳ (۱۵ نوامبر ۲۰۲۴) برای پلتفرم‌ های پلی ‌استیشن 5، کامپیوتر، ایکس ‌باکس سری ایکس و ایکس ‌باکس سری اس عرضه می‌ شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *