تخفیف شب یلداش | فروشگاه گیمینگ تکاف

تخفیف‌دارهای یلدا  

تخفیف های شب یلدا فروشگاه گیمینگ تکاف

تاریخچه شب یلدا

قدمت شب یلدا به گفته برخی از باستان شناسان به حدود هفت هزار سال پیش بر می گردد. هرچند اطلاعات زیادی از این موضوع در دست نیست اما این تخمین با توجه به ظروف سفالی به دست آمده از آن دوران لحاظ می شود. در این ظروف، نقوشی مانند قوچ متعلق به ماه دی دیده می شود. آنچه که امروزه با نام شب یلدا می شناسیم اولین بار توسط داریوش یکم وارد تقویم رسمی ایرانیان شد. تاریخ این رویداد به 500 سال پیش از میلاد مسیح بر می گردد. در آن زمان تقویم ایرانیان برگرفته از گاه شماری بابلی ها و مصری ها بوده است. واژه یلدا ریشه سُریانی دارد و معنای آن زایش و تولد است. نام دیگر این شب “چله” می باشد. چرا که درست پس از این شب، چله بزرگ زمستان آغاز می شود.

چندین روایت برای جشن گرفتن این شب توسط مردمان ایران زمین از زمان های بسیار کهن وجود دارد.

  • روایت اول: این شب را به دلیل طولانی ترین شب سال بودن، و سپس آغاز تدریجی غلبه طول روز بر شب، پیروزی روشنایی بر ظلمت یا روشنایی بر تاریکی می دانند.
  • روایت دوم: در این شب میترا (ایزد مهر) متولد شده است. (برخی معتقدند نام ماه دی از آیین میترایی آمده و به معنای دادار یا خداوند است.)
  • روایت سوم: در این شب میترا به جهان باز می گردد.
  • روایت چهارم: در این شب پیامبری متولد شده است که تاریخ آن به دوران اشکانیان و سال 196 میلادی باز می گردد.

آداب شب یلدا

بسیاری از آداب شب یلدا در طول تاریخ دچار تغییرات و دگرگونی چندانی نشده اند. از این آداب و رسوم می توان به نشتن دور آتش یا کرسی اشاره کرد. همچنین قصه خوانی، خواندن فال حافظ، شاهنامه خوانی، چیدن سفره یلدا از دیگر آدابی است که همگی ما با آن ها آشنایی داریم.

یلدای امسال، شب جمعه اس!

یلدای امسال مصادف با شب جمعه است و مردم با خیال راحت می توانند شب زنده داری کنند و نگرانی بابت صبح کاری بعدش نداشته باشند. ما در مجموعه تکاف در جشن یلدا کنار شما هستیم و همه تلاشمون رو می کنیم تا یه خاطره شیرین به یادموندنی رو به خاطرات شیرین این شب اضافه کنیم.

اگه جمعه سیاه رو از دست دادی، جمعه سفید رو از دست نده!

حدود یک ماه از جمعه سیاه یا بلک فرایدی می گذره؛ جمعه ای که پر از تخفیف روی محصولاتی بود که چند ماه منتظر بودیم تا از راه برسه تا با یه قیمت فوق العاده کالای که می خوایم رو بخریم. حالا پس از یک ماه اگه نتونستی از بلک فرایدی نهایت استفاده ببری ما اینجا هستیم تا فرصت دوباره خرید با تخفیف رو فراهم کنیم. از اونجایی که یلدای امسال شب جمعه اس، اسم جمعه سفید رو براش انتخاب کردیم تا یادآور تخفیف های جمعه سیاه باشه. پس اگه تخفیف های بلک فرایدی رو از دست دادی تخفیف های شب یلدا رو از دست نده!

آتش بازی شب یلدا در تکاف

فروشگاه گیمینگ تکاف تصمیم گرفته به مناسبت جشن یلدا روی برخی از محصولات پرفروشش یه تخفیف حسابی بزاره. آتش بازی تکاف هر چند تفاوت زیادی با گرمای کرسی یلدا داره اما هدفش گرم تر کردن طولانی ترین شب سرد سال برای شماست.

تخفیف های شب یلدا تکاف

فروشگاه گیمینگ تکاف تنوع محصولی بسیار بالا و متنوعی از برندهای مطرح دنیا در اختیار داره. ویترین اناری رنگ تکاف در شب یلدا طیف وسیعی از محصولات با تخفیف های متنوع رو شامل میشه و تا 80 درصد هم می رسه!

راستی!

شب یلداتون گرم و دلنشین و مبارک

بیشترین تخفیفات