محبوب ترین گیم های ترسناک

 

وقتی صحبت از گیم های ترسناک می شود، گیمر ها معمولا به دو دسته تقسیم می شوند. دسته اول افرادی هستند که عاشق بازی ترسناک هستند و بسیاری از عنوان های مشهور و Indie را بازی کرده اند. دسته دوم افرادی محسوب می شوند که به علت ترسناک بودن بازی ها علاقه خاصی به آن ندارند. به عبارت دیگر از بازی کردن آنها وحشت دارند.

بازی های ترسناک معمولا خود به دو دسته تقسیم می شوند. دسته اول بازی هایی هستند که از عوامل ایجاد رعب و وحشت ناگهانی مثل Jump Scare استفاده می کنند. دسته دوم نیز بازی هایی هستند که با ایجاد اتمسفری سنگین و تحت تاثیر قرار دادن روان گیمر ها حس وحشت را در آن ها تداعی می کنند. برای توصیف بهتر این دو دسته، در ادامه به معرفی برخی از بهترین گیم های ترسناک خواهیم پرداخت.

بازی ترسناک Visage

 

به جرات می توان Visage را یکی از وحشتناک ترین و دلهره آور ترین بازی های ترسناک حال حاضر خواند. این بازی شما را به ندرت با صداها و تصویرسازی ناگهانی میترساند، در عوض فضای خفقان آور، اتمسفر ساکت و مشکوک بازی و استفاده بسیار هوشمندانه از محیط، این حس را به بازیکن القا می کند که هر لحظه ممکن است یک هیولا از پشت یک دیوار جلوی او بپرد. سازندگان بازی با اطلاع از این موضوع، در بخش هایی از Visage فشار روانی را به نحوی بر روی بازیکن افزایش داده اند، که حتی گیمرهای حرفه سبک ترسناک نیز انتظار آن را ندارند.

Outlast یک بازی نوآورانه

گیم ترسناک Outlast یکی از بازی هایی است که عنصر ایجاد فشارهای روحی و استرس را با Jump Scare ها مخلوط کرده است. بازی از صداها و تصاویر ناگهانی برای ترساندن بازیکن استفاده می کند، اما فضای بازی به گونه ای طراحی شده است که گیمر را نسبت به این رخداد ها حساس تر می کند. همین موضوع باعث اثرگذاری بالای حس ترس و وحشت در این بازی شده است. حس گیر افتادن با افراد روانی در یک بیمارستان روانی دور افتاده و رخداد های فراطبیعی، اثرگذاری خوبی بر روی بازیکنان دارند. تا به حال دو نسخه از این بازی عرضه شده و نسخه سوم آن نیز در دست ساخت است.

بازی ترسناک Dead Space

 

وقتی شما خود یک گیمر باشید میدانید که بازی ها از چه عواملی برای ایجاد ترس و وحشت استفاده می کنند. سازندگان گیم  Dead Space به خوبی بر این موضوع واقف بودند و از آن بر علیه بازیکن ها استفاده کرده اند. بازی ترسناک Dead Space را میتوان نوعی هنجار شکن خواند. این بازی از عوامل و روش هایی برای ترساندن بازیکن استفاده می کند که بازیکن ها خلاف آن را انتظار دارند. به طور مثال در اکثر بازی های ترسناک، فضاهایی امن مثل آسانسور ها و اتاق های ذخیره بازی وجود دارد که می توان در آن ها نفسی راحت کشید، اما در Dead Space این موضوع معنایی ندارد.

Fatal Frame

 

گیمرهای کامپیوتر های شخصی مدت ها بود که در حسرت عرضه بازی های ترسناک ژاپنی Fatal Frame بر روی کامپیوتر بودند. خوشبختانه این اتفاق سال گذشته رخ داد. سازندگان ژاپنی را می توان پرچمدار و رهبر خلق بازی های ترسناک خواند. بسیاری از عنوان های ترسناک دنیا مثل Resident Evil و Fatal Frame که پایه گذار سبک ترسناک هستند، در این کشور متولد شده اند. توصیف علت ترسناک بودن بازی های ژاپنی می تواند کمی دشوار باشد. سازندگان این عنوان ها اصولا روان بازیکن را تحت تاثیر قرار می دهند. بازی های ذهنی و حقه زدن به بازیکن از دیگر روش های ایجاد ترس در این بازی ها است.

Silent Hill بنیانگذار سبک ترسناک

 

Silent Hill یک بازی ترسناک ژاپنی دیگر است. این گیم ابتدا فقط بر روی کنسول پلی استیشن عرضه شد و سپس به پلتفرم های دیگر نیز راه پیدا کرد. بازی سایلنت هیل را میتوان از بنیانگذاران سبک ترسناک خواند که با بازی با روح و روان گیمر ها آن ها را تحت فشار قرار می دهد. یک شهر متروکه و مه گرفته با هیولاهای عجیب و رخداد هایی که با منطق انسان همخوانی ندارد، از عوامل اصلی ایجاد ترس در بازی های Silent Hill است. نسخه دوم این بازی که سال ها پیش عرضه شد، در حال باز سازی است و در سال 2023 عرضه خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *