بهترین بازی های مبارزه ای سال 2023

بهترین بازی های مبارزه ای در سال 2023

بازی ها با توجه به سبک بازی، دسته بندی های متفاوتی دارند. تکاف مگ در این مقاله به بررسی بهترین بازی های مبارزه ای در سال 2023 پرداخته است.

بازی های مبارزه ای جزء اصلی بازی های کلاسیک هستند. مجموعه‌هایی مانند Mortal Kombat و Street Fighter دهه‌هاست که طرفدار دارند. به همین دلیل بر روش‌های بازی‌های امروزی ما تأثیر می‌گذارند. بنابراین چه از طرفداران فرنچایزهای کلاسیک مانند Mortal Kombat  و Street Fighter باشید یا به دنبال برداشتی تازه از این سبک بازی ها، در این مقاله قصد داریم به معرفی بازی های فایتینگ بپردازیم.

بهترین بازی های مبارزه ای در سال 2023

5. AEW: Fight Forever

4. Nickelodeon All-Star Brawl 2

3. Pocket Bravery

2. Mortal Kombat 1

1. Street Fighter 6

AEW: Fight Forever

بازی AEW Fight Forever، برگرفته از یکی از محبوب‌ترین رویدادهای مبارزه‌ی کشتی آزاد در جهان است که مخاطب را به مسیری پر از مبارزات دیوانه‌وار و جنون‌آمیز می‌برد. همانطور که می‌دانید حرکات و فنون استفاده شده در کشتی کج ساختگی هستند و بنابراین مبارزه ای که شما در آن شرکت می کنید دقیقاً به اندازه Mortal Kombat وحشتناک نیست اما یک موفقیت نوستالژیک از بازی‌های کشتی کارتونی قدیمی را به مخاطب می دهد. شاید به اندازه سری WWE 2K فشرده نباشد، اما مطمئناً اولین گام محکم در این سبک به حساب می آید.

بهترین بازی های مبارزه ای سال 2023

Nickelodeon All-Star Brawl 2

کمپانیLudosity  و استودیوی بازی‌ساز Fair Play Labs  از بازی Nickelodeon All-Star Brawl 2 رونمایی کرده‌اند که دنباله‌ای بر بازی عرضه شده در سال ۲۰۲۱ است. همزمان با خارج شدن MultiVersus در اوایل سال 2023، فضایی برای یک پلتفرم مبارزه ای جدید به وجود آمد تا در این عرصه فعالیت کند. باید اذعان داشت Nickelodeon All-Star Brawl 2 با دادن انبوهی از شخصیت‌های سرگرم‌کننده و آپشن هایی که در هر مسابقه با خود دارد این عطش را برای برخی اکشن‌های شبیه به Looney Tunes برآورده کرده است.

بهترین بازی های مبارزه ای سال 2023

Pocket Bravery

بازی Pocket Bravery با الهام از آثار مبارزه‌ای کلاسیک دهه ۹۰ ساخته شده است و از مبارزاتی به حساب می آید که هم دارای طرفداران معمولی هم طرفدارانی است که بازی های سطح بالا را انجام می دهند، Pocket Bravery یک مبارز نوستالژیک با تصاویری است که به نظر می رسد درست از یک ماشین آرکید بیرون آمده اند. حتی اگر از دید برخی مخاطبین بازی آسانی به نظر برسد، قطعا تسلط بر این بازی سخت است و اگر می‌خواهید بهترین مبارزه را داشته باشید باید ساعت‌ها با آن تمرین کنید. بازی Pocket Bravery مبارزاتی مدرن به نمایش گذاشته و از شخصیت‌های اصلی، رنگ‌های پر جنب و جوش و سیستم مبارزه‌ای چشم‌گیر پر شده است.

بهترین بازی های مبارزه ای سال 2023

Mortal Kombat 1

یکی دیگر از بهترین بازی های مبارزاتی  Mortal Kombat 1 است که نسخه‌ی جدید و ریبوتی تازه آن توانسته طرفداران بسیاری را با خود همراه کند. استودیو NetherRealm با خلق این مجموعه محبوبیت بسیاری را کسب کرد و جدیدترین نسخه از این سری، با نام Mortal Kombat 1 معرفی شد؛ درواقع NetherRealm با یک ایده جاه‌طلبانه Mortal Kombat 1 را خلق کرده و آن هم چیزی جز ریبوت داستان و جهان بازی نیست. از نظر شخیصت پردازی، این بازی پیش‌زمینه داستانی تعداد زیادی از کاراکترها را به‌‌نمایش می‌گذارد در واقع ما یک داستان سینمایی داریم که به اندازه هر فیلم سریع و خشنی وحشتناک به نظر می آید، طراحی مناسب ضربات و کومبوهای کاراکترها در بازی طراحی بسیار خوبی دارند و تعادل میان قدرت کاراکترها هم به درستی رعایت شده است.

البته که در اینجا، دیگر شاهد نبردهای یک‌به‌یک میان شخصیت‌های جهان مورتال کامبت نیستیم. موسیقی‌های Mortal Kombat 1 هیجان‌انگیز و جذاب هستند، و درآخر وجود مبارزات سخت و مبتکرانه در Mortal Kombat 1 به آن کمک می کند تا به عنوان یک بازی کلیدی در فهرست بازی های فایتینگ امسال برجسته شود.

بهترین بازی های مبارزه ای سال 2023

Street Fighter 6

حتی به عنوان یکی از طرفداران سرسخت Mortal Kombat، نمی توانم استدلال کنم که این بازی بهترین بازی مبارزه ای امسال بود. چرا که Capcom بعد از سه دهه فعالیت در ساخت بازی‌های فایتینگ ثابت کرد که هنوز هم یکی از بهترین‌ها است. این شرکت با معرفی Street Fighter 6 به جرات یکی از جذاب‌ترین و کامل‌ترین بازی‌های فایتینگ این نسل را در اختیار مخاطبانش قرار داد. گیم پلی فشرده و روان، جلوه های بصری عالی، و توانایی ایجاد هر هیولایی که می خواهید در قالب شخصیت های مختلف داشته باشید، همگی باعث می شوند Street Fighter 6 به بهترین بازی مبارزه ای سال 2023 تبدیل شود. این بازی به‌لطف سیستم گیم‌پلی جدید System drive موفق شده تا المان‌های جذاب بازی‌های قبلی را گردهم آورد و بسیار بی نقص ارائه شود.

بهترین بازی های مبارزه ای سال 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *